SPRU5031S28
부품 번호:
SPRU5031S28
설명:
POT 50K OHM 1/2W CARBON LINEAR
  • 저항(옴)
    50k
  • 전력(와트)
    0.5W, 1/2W
  • 용인
    ±10%
  • PC Pins
  • 0.875" (22.23mm)
  • Slotted
  • None
  • 0.125" (3.18mm)
  • Carbon
  • Linear
  • 295°
  • 크기 - 본체
    Round - 0.510" Dia (12.95mm)