PETG1752RED
부품 번호:
PETG1752RED
제조업체:
설명:
IC3D PETG 1.75MM 2LB RED FILAMEN
가격
1
사양
  • 색상
    Red
  • 인장강도
    59N/mm²
  • 2.205 lb (1.00 kg)
  • 작동 온도
    240°C ~ 270°C
  • 밀도
    1.27g/cm³
  • 필라멘트 소재
    PETG (Polyethylene Terephthalate Glycol-modified)
  • 필라멘트 직경
    0.070" (1.75mm)