0505C471GP151X
부품 번호:
0505C471GP151X
제품 분류:
제조업체:
설명:
CAP CER 470PF 150V C0G/NP0 0505
포장:
Tape & Reel (TR)
가격
500
사양
  • 용인
    ±2%
  • 특징
    High Q, Low Loss, Low ESL
  • 전압 - 정격
    150V
  • 패키지/케이스
    0505 (1313 Metric)
  • 온도 계수
    C0G, NP0
  • 크기/치수
    0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
  • 장착 유형
    Surface Mount, MLCC
  • 작동 온도
    -55°C ~ 200°C
  • 응용
    RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
  • 두께(최대)
    0.057" (1.45mm)
  • 정전 용량
    470 pF