SPRU5031S28
部品番号:
SPRU5031S28
説明:
POT 50K OHM 1/2W CARBON LINEAR
通貨#ツウカ#:
  • 抵抗 (オーム)
    50k
  • 電力 (ワット)
    0.5W, 1/2W
  • 許容範囲
    ±10%
  • PC Pins
  • 0.875" (22.23mm)
  • Slotted
  • None
  • 0.125" (3.18mm)
  • サイズ - 本体
    Round - 0.510" Dia (12.95mm)