PPG102C1
部品番号:
PPG102C1
説明:
SENSOR RTD 1KOHM 0.24% RADIAL
Yes
通貨#ツウカ#:
  • 温度係数
    3850ppm/°C
  • 取付タイプ
    Through Hole
  • ±0.6°C
  • 動作温度
    -50°C ~ 500°C
  • PC Pins
  • ±0.24%
  • Platinum (Pt)
  • 1 kOhms
  • 1 mA