NDC7002N
部品番号:
NDC7002N
説明:
MOSFET 2N-CH 50V 0.51A SSOT6
ほうそう:
Tape & Reel (TR)
  • パッケージ・ケース
    SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
  • 取付タイプ
    Surface Mount
  • 構成
    2 N-Channel (Dual)
  • 動作温度
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • MOSFET (Metal Oxide)
  • 700mW
  • 50V
  • 510mA
  • 20pF @ 25V
  • 2Ohm @ 510mA, 10V
  • 1nC @ 10V
  • FETの特徴
    Logic Level Gate
  • Vgs(th) (最大) @ ID
    2.5V @ 250µA