TPAN0220D200RK9
Part number:
TPAN0220D200RK9
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES 200 OHM 50W 0.5% T0220
package:
Tube
price
500
specifications
  • Power (Watts)
    50W
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Features
    Automotive AEC-Q200, Non-Inductive
  • Package / Case
    TO-220-2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.398" L x 0.177" W (10.10mm x 4.50mm)
  • Composition
    Thick Film
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C
  • Number of Terminations
    2
  • Supplier Device Package
    TO-220
  • Height - Seated (Max)
    0.772" (19.60mm)
  • Resistance
    200 Ohms