TPAL0220D360RK9
Part number:
TPAL0220D360RK9
describe:
RES 360 OHM 35W 0.5% T0220
  • Power (Watts)
    35W
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.398" L x 0.177" W (10.10mm x 4.50mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C
  • Height - Seated (Max)
    0.772" (19.60mm)
  • Resistance
    360 Ohms