TMS320C31PQL40
Part number:
TMS320C31PQL40
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC 40 MHZ DSP 132-BQFP
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
price
36
specifications
  • Package / Case
    132-BQFP Bumpered
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Interface
    Serial Port
  • Type
    Floating Point
  • Operating Temperature
    0°C ~ 85°C (TC)
  • Non-Volatile Memory
    External
  • On-Chip RAM
    8.25kB
  • Voltage - I/O
    5.00V
  • Voltage - Core
    5.00V
  • Clock Rate
    40MHz