S15S-R1000-MQ
Part number:
S15S-R1000-MQ
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
ROGOWSKI CURRENT SENSOR 1000A
package:
Box
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
price
1
specifications
  • Package / Case
    Module
  • Polarization
    Bidirectional
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Output
    Modbus
  • Frequency
    1Hz ~ 1MHz
  • Accuracy
    ±5%
  • Operating Temperature
    -30°C ~ 70°C
  • Voltage - Supply
    10V ~ 30V
  • Sensor Type
    Open Loop
  • For Measuring
    AC
  • Current - Supply (Max)
    50mA
  • Current - Sensing
    1000A