PWWR0013F8R20K9
Part number:
PWWR0013F8R20K9
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
8.2 OHM 1% 13.5W 100PPM/
package:
Bulk
price
1000
specifications
  • Power (Watts)
    13.5W
  • Tolerance
    ±1%
  • Package / Case
    Axial
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.374" Dia x 1.949" L (9.50mm x 49.50mm)
  • Composition
    Wirewound
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 350°C
  • Resistance
    8.2 Ohms