MMFR5215B180RV9
Part number:
MMFR5215B180RV9
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
180 OHM 0.1% 0.75W 5PPM/
package:
Bulk
price
600
specifications
  • Power (Watts)
    0.75W, 3/4W
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Package / Case
    Axial
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.205" Dia x 0.583" L (5.20mm x 14.80mm)
  • Composition
    Metal Film
  • Operating Temperature
    -50°C ~ 125°C
  • Resistance
    180 Ohms