MMFR3710B300RV9
Part number:
MMFR3710B300RV9
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
300 OHM 0.1% 0.5W 5PPM/
package:
Bulk
price
600
specifications
  • Power (Watts)
    0.5W, 1/2W
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Package / Case
    Axial
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)
  • Composition
    Metal Film
  • Operating Temperature
    -50°C ~ 125°C
  • Resistance
    300 Ohms