HVLR7609B13K0K9
Part number:
HVLR7609B13K0K9
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES 13K OHM 0.1% 7.5W AXIAL
price
40
specifications
  • Power (Watts)
    7.5W
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.413" Dia x 2.992" L (10.50mm x 76.00mm)
  • Composition
    Thick Film
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C
  • Resistance
    13 kOhms