HVLR5208F150MK9
Part number:
HVLR5208F150MK9
describe:
RES 150M OHM 1% 5W AXIAL
  • Power (Watts)
    5W
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.374" Dia x 2.047" L (9.50mm x 52.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C
  • Resistance
    150 mOhms