HVLR2505B210KK9
Part number:
HVLR2505B210KK9
describe:
RES 210K OHM 0.1% 1.2W AXIAL
  • Power (Watts)
    1.2W
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.256" Dia x 1.000" L (6.50mm x 25.40mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C
  • Resistance
    210 kOhms