HVLR2408F7M50K9
Part number:
HVLR2408F7M50K9
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES 7.5M OHM 1% 2W AXIAL
price
50
specifications
  • Power (Watts)
    2W
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.374" Dia x 0.945" L (9.50mm x 24.00mm)
  • Composition
    Thick Film
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C
  • Resistance
    7.5 MOhms