HVLR2408F2K70K9
Part number:
HVLR2408F2K70K9
describe:
RES 2.7K OHM 1% 2W AXIAL
  • Power (Watts)
    2W
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.374" Dia x 0.945" L (9.50mm x 24.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C
  • Resistance
    2.7 kOhms