HVLR1905F12K0K9
Part number:
HVLR1905F12K0K9
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES 12K OHM 1% 1W AXIAL
price
50
specifications
  • Power (Watts)
    1W
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.256" Dia x 0.748" L (6.50mm x 19.00mm)
  • Composition
    Thick Film
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C
  • Resistance
    12 kOhms