HVLR1905B150KK9
Part number:
HVLR1905B150KK9
describe:
RES 150K OHM 0.1% 1W AXIAL
  • Power (Watts)
    1W
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.256" Dia x 0.748" L (6.50mm x 19.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C
  • Resistance
    150 kOhms