HVLR1529F180KK9
Part number:
HVLR1529F180KK9
describe:
RES 180K OHM 1% 15W AXIAL
  • Power (Watts)
    15W
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.413" Dia x 5.984" L (10.50mm x 152.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C
  • Resistance
    180 kOhms