HVLR1505B2M70K9
Part number:
HVLR1505B2M70K9
describe:
RES 2.7M OHM 0.1% 0.7W AXIAL
  • Power (Watts)
    0.7W
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.256" Dia x 0.591" L (6.50mm x 15.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C
  • Resistance
    2.7 MOhms