HVLR1279F2K40K9
Part number:
HVLR1279F2K40K9
describe:
RES 2.4K OHM 1% 12W AXIAL
price
20
specifications
  • Power (Watts)
    12W
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.413" Dia x 5.000" L (10.50mm x 127.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C
  • Resistance
    2.4 kOhms