HVLR1029F2M40K9
Part number:
HVLR1029F2M40K9
describe:
RES 2.4M OHM 1% 10W AXIAL
  • Power (Watts)
    10W
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.413" Dia x 4.016" L (10.50mm x 102.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C
  • Resistance
    2.4 MOhms