GW CSSRM3.PM-N8P1-A232-1-700-R33
Part number:
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
LED
package:
Tape & Reel (TR)
price
3000
specifications
  • Package / Case
    1212 (3030 Metric)
  • Color
    White, Cool
  • Size / Dimension
    0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2.8V
  • Current - Test
    700mA
  • Viewing Angle
    120°
  • Current - Max
    1.8A
  • Supplier Device Package
    1212
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    186 lm/W
  • Height - Seated (Max)
    0.085" (2.16mm)
  • CCT (K)
    5700K
  • CRI (Color Rendering Index)
    70
  • Flux @ 85°C, Current - Test
    365lm (350lm ~ 380lm)
  • Thermal Resistance of Package
    1.8°C/W