GR VJLPL1.F3-HSHU-R2R3-1-350-R18
Part number:
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
LED OSLON PURE 1414 RED
package:
Tape & Reel (TR)
price
5000
specifications
  • Package / Case
    0505 (1313 Metric)
  • Size / Dimension
    0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2.93V
  • Current - Test
    350mA
  • Viewing Angle
    120°
  • Current - Max
    1A
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    39 lm/W
  • Height - Seated (Max)
    0.039" (1.00mm)
  • Temperature - Test
    25°C