EC4-15D12P
Part number:
EC4-15D12P
manufacturer:
describe:
DC-DC CONVERTER, ISOLATED MODULE
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
price
1
specifications
  • Package / Case
    7-SIP Module, 5 Leads
  • Size / Dimension
    0.77" L x 0.24" W x 0.39" H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Type
    Isolated Module
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Efficiency
    85%
  • Current - Output (Max)
    42mA, 42mA
  • Voltage - Input (Min)
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Output 2
  • Power (Watts)
    1 W
  • Number of Outputs
    2
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV