EC3-24S03P3
Part number:
EC3-24S03P3
manufacturer:
describe:
DC-DC CONVERTER, ISOLATED MODULE
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
price
1
specifications
  • Package / Case
    4-SIP Module
  • Size / Dimension
    0.45" L x 0.24" W x 0.30" H (11.5mm x 6.1mm x 7.5mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Type
    Isolated Module
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Voltage - Input (Max)
    28.8V
  • Efficiency
    78%
  • Current - Output (Max)
    303mA
  • Voltage - Input (Min)
    19.2V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Power (Watts)
    1 W
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Isolation
    3 kV