SPRU1011S28
رقم الجزء:
SPRU1011S28
وصف:
POT 100 OHM 1/2W CARBON LINEAR
نقود:
PDF:
الأسعار
1
مواصفة
  • المقاومة (أوم)
    100
  • الطاقة (واط)
    0.5W, 1/2W
  • تسامح
    ±10%
  • نوع التعديل
    Top Adjustment
  • نوع التركيب
    Panel Mount
  • PC Pins
  • 0.875" (22.23mm)
  • Slotted
  • None
  • 0.125" (3.18mm)
  • Carbon
  • Linear
  • 295°
  • الحجم - الجسم
    Round - 0.510" Dia (12.95mm)